מיסוי בעסקאות דרופשיפינג

מיסוי עסקאות דרופשיפינג

דרופשיפינג הפכה להיות זה מכבר שיטת מסחר נפוצה מאוד. מדובר למעשה במכירות דיגיטליות. כולנו מכירים את אמזון, את איביי או את אטסי שכולם עוסקים במכירות בדרופשיפינג.

יש הרבה מאוד אנשים שעושים את זה גם כן והם מתפרנסים לא רע מהתחום הזה של המכירות הדיגיטליות. אך כאן חשוב לחדד ולהדגיש. על כל הכנסה ולא ממש משנה אם מדובר בהכנסה שהיא חד פעמית או שהיא הכנסה קבועה חודשית מסודרת, יש לדווח. ישנם חוקים של מיסוי החלים על כל מי שמרוויח כספים ממכירות שונות גם אם הן דיגיטליות.

עוסק פטור או עוסק מורשה

אז השאלה הראשונה שעולה על פי ורב בקרב אנשים שמתחילים לעסוק בפעילות של מסחר בדיגיטל היא האם כדאי ללכת על עוסק פטור וכך להירשם במע"מ ולהיות פטורים מתשלומי מע"מ או שמא עדיף ללכת על עוסק מורשה.

אז כאן חשוב לציין בראש ובראשונה את ההבדל בין עוסק פטור לעוסק מורשה.

עוסק פטור הוא עוסק שלא אמור לשלם מע"מ כלל על ההכנסות שלו. אז ברור שכולם ירצו להיות עוסקים פטורים. מה פה בעצם המקום להחלטה שלנו?

אז ברור שיש כללים המגדירים מי יכול להיות עוסק פטור.

עוסק פטור הוא אדם מוגבל בהכנסות שלו לשנה. הוא לא יכול להרוויח יותר מסכום של 100,000 ₪ לשנה. מעבר לכך הוא לא יוכל לקבל החזרי מע"מ על מע"מ שהוא לא קבל והוא גם לא יכול לדרוש מע"מ על המוצרים שהוא מוכר. 

חשוב לציין שדרופשיפינג הנעשה בחו"ל עם מוצרים שנקנו בחו"ל, אינן מחייבים במע"מ.

דרופשיפינג זה בהחלט מקור  מוצלח לרווחים נאים. אך זאת רק אם עושים את זה באופן חוקי בכל שלב ושלב. כולל תשלומי מס בהתאם. 

מחפשים מומחה לדיני אינטרנט או עורך דין אינטרנט? צרו קשר לתיאום פגישת ייעוץ >>>

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ניהול שרתים – איך עושים את זה?

ניהול שרתים הוא המשימה החשובה ביותר לבעלי אתרים ועסקים. מדובר במשימה האחראית על הרבה דברים שמאפשרים לנהל את העסק שלך.  ניהול שרתים הוא אחת המשימות

קרא עוד »

כבלים אופטים – הסבר מקיף

כבלים אופטיים דקים, גמישים וקלים. הם משמשים במגוון תעשיות כמו מרכזי נתונים, טלקום, מכשור רפואי ועוד. ניתן למצוא כבלים אופטיים בצורות ובגדלים רבים ושונים התלויים

קרא עוד »