חתימה אלקטרונית

חתימות הן חלק מכריע במסמכים אלקטרוניים. הם משמשים לאימות זהות החותם וניתן להשתמש בהם עבור פורמליות כגון מסמכים משפטיים וחוזים. החתימה היא מבנה נתונים, המוגדר במונחים של אלגוריתם חתימה. אלגוריתם החתימה הוא הדרך שבה האלגוריתם פועל כדי לייצר רצף של תווים ממחרוזת קלט, ואם הוא מייצר רצף פלט התואם לקלט, אז הוא מתקבל כתקף. בהקשר זה, "תקף" פירושו שהוא מייצר רצפי פלט שאינם מכילים שגיאות או אזהרות. . רצף הפלט יכול להיות רצף ייחודי, קנוני, שלעולם לא משתנה על ידי האלגוריתם. החלק המרכזי בחתימה אלקטרונית כולל שימוש במפתח סודי ליצירת רצף החתימה. הדרישה שזה יהיה אלגוריתם חתימה מקובל מבחינה חוקית באה לידי ביטוי במספר מקומות שונים בהנחיית החתימות האלקטרוניות הנוכחיות: ישנן מספר דרכים להשיג חתימות, כולל טקסט, גרפיקה ואלגוריתמים מורכבים יותר.

שימוש בחתימה אלקטרונית:

החתימה האלקטרונית היא כלי שניתן להשתמש בו לאימות מסמכים ולשמש חלופה לחתימות נייר. הוא משמש במגוון מצבים, כגון חתימה על מסמכים, רכש אלקטרוני וכו'. במקרים מסוימים, ניתן ליצור את החתימה באופן ידני במחשב. לעתים קרובות נעשה שימוש בחתימות אלקטרוניות אלה בשילוב עם התקן חתימה אלקטרונית. (החתימה הדיגיטלית), שהיא מכשיר קטן שניתן לצרף למסמכים שעליהם יש לחתום. חשוב מאוד לציין שבשימוש בחתימה אלקטרונית, לא מדובר בהעתקה של המסמכים אלא רק בשלט ייחודי שמתכתב עם החתימה הדיגיטלית. זה מבטיח שלפחות לאדם אחד שחתום עליהם יש גם עותק שלהם ויוכל לאמת אותם זה מול זה למקרה שהם יזדקקו אי פעם למידע כלשהו מהצד החתום המשותף הזה (או כל אחד).

שימוש בחתימה אלקטרונית גם נפוץ לחתימה על הסכמים, חוזים ומסמכים שונים בין גופים, אנשים וארגונים. כיום הרגולציות המשפטיות בנוגע לחתימות אלקטרוניות מפותחות יותר מאשר בעבר ולכן רבים משתמשים בטכניקה זו בעסק שלהם.

למידע על הפקת חשבונית אונליין באינטרנט >>>

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

איך בוחרים חברה לקידום אתרים?

יש הרבה חברות לקידום אתרים בחוץ. קשה למצוא את המתאים לצרכים שלך. מאמר זה יעזור לכם לבחור חברה לקידום אתרים אורגני שתתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים

קרא עוד »

מאגרי תמונות מומלצים

מאגרי תמונות מומלצים הם קבוצה של תמונות שבהן תוכל להשתמש עבור התוכן שלך. לרוב, תמונות אלו צולמו על ידי צלמים מקצועיים והן נבחרו בשל איכותן.

קרא עוד »

מה צריך ללמוד כדי לעבוד בהייטק?

בעולם שבו אוטומציה הופכת נפוצה יותר ויותר, חשוב לדעת אילו מיומנויות צריך ללמוד כדי לעבוד בהייטק. במאמר זה, נעבור על כמה מהמיומנויות הנחוצות לאנשים ללמוד

קרא עוד »