איך בוחרים נעלי ריצה מקצועיות?

ענפי הריצה למיניהם הם בין הנפוצים ביותר בספורט. יש ריצה המכוונת לתחרויות אזוריות, ארציות ובינלאומיות, יש לתחזוקת הגוף, לכושר גופני ולסיבולת לב ריאה, יש ריצה קלילה המשלבת הליכה ועוד. מה שכן, בכל ריצה כדאי להשתמש בנעלי ריצה איכותיות. זאת למען הנוחות, בריאות הגוף, ההישגיות ועוד.  הבחירה חייבת להיות מושכלת לגבי כל משתמש. יש המותאמות לריצה בסביבה חיצונית וחשוב שתהיינה קשוחות יותר. יש לחדרי כושר על הליכונים עם עדיפות לאוורור הרגליים ועוד.

 

נעליים מקצועיות

חשיבות יתרה היא כמובן, לספורטאים המכוונים עצמם וגופם לתחרויות. כאן יש צורך להקפיד יותר מכל על איכות הנעליים ועל כך שיהיו נעלי ריצה מקצועיות. הן חייבות להיות קלות אבל כאלו הצמודות בקלילות לקרסול. מותאמות למנח כף הרגל בצורה טובה מאוד, שאינן גורמות להזעת יתר ועוד. כף הרגל נושאת את כל משקל הגוף ולכן, ההתאמה אליה צריכה להיות מרבית. הנעל חייבת להיות במידה הנכונה כדי למנוע תזוזת כף הרגל בתוכה. מרווח גדול מדי לא יספק את האחיזה הנכונה וקטן מדי לחץ על אצבעות הרגלים ויצור נזק לטווח קצר ו/או ארוך.

 

הדגשים חשובים

נעלי ריצה אמורות לכלול בולמי זעזועים. הסוליה חייבת להיות רכה וגמישה עם כריות אוויר המותאמות, בין היתר למשקל הגוף, יש לוודא שהתחתית עשויה גומי נגד שחיקה וחומר נגד הזעה. כן, חשוב שהנעליים יהיו מיוצרות על בסיס עור וגפה עליונה העשויה בד ו/או רשת. בעת ריצה על משטחים קשיחים יש חשיבות לסוליית עור גסה יותר ולאזור קרסול חופשי. בנעליים סופר מקצועיות יש גם שימוש בחומרים כמו סיליקון, סיבים אלסטיים, חומרי הידרו ג'יל, גז דחוס ועוד. גם ייצורן נעשה עם שיפורים טכנולוגיים רבים. מומלץ לרכוש נעלי ריצה אצל משווק מומחה.

 

מוזמנים להכנס לחנות שלנו עוד היום – חנות Euro Sport.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס שוק ההון אונליין – תלמדו לסחור
רוצים ללמוד איך לסחור במניות עם הכסף שלכם כמו מקצוענים? כדי שזה יוכל לקרות, אתם חייבים להכיר את התחום...
קרא עוד »
נוב 01, 2021
האם כדאי לפתח אפליקציה רק עבור אנדרואיד?
אנדרואיד היא מערכת ההפעלה הפופולרית ביותר בעולם. לכן, הגיוני לפתח אפליקציה לאנדרואיד. עם זאת,...
קרא עוד »
יונ 27, 2022
מאסטרינג משטחי אחסון נשפך: מדריך חובה לדעת
בנוף של בטיחות תעשייתית ושימור הסביבה, משטחי בלימת שפך עומדים גבוהים כגיבורים בלתי מוזכרים....
קרא עוד »
ספט 20, 2023