מחשב קרס? ככה ניתן להציל מידע שאבד

מחשב קרס? ככה ניתן להציל מידע שאבד

בשנים האחרונות ישנה עלייה גבוהה בכמות הפניות לתיקוני מחשבים ובעיקר לשחזור מידע ונתונים (גם בזירה הסלולארית יש בקשות עבור שחזור מידע מאייפון למשל). עקב הנתונים האלה, במהלך העשור האחרון הטכנולוגיה השתכללה ומביאה עימה שלל דרכים לשחזור והוצאת המידע. במעבדה תוכלו לצפות במכונות מתקדמות, וכן גם בתוכניות ייעודיות לשלל מצבים. 

המחשב שלכם קרס? במאמר תלמדו כיצד להציל את המידע שאבד.

1) מחברים את הדיסק הקשיח למחשב אחר

במידה והמחשב שלכם קרס, ואין שום דרך לעלות את המחשב עם מערכת הפעלה, נצטרך להוציא את הדיסק הקשיח מהמחשב הקיים, למחשב אחר עם מערכת הפעלה תקינה. ברגע שנחבר אותו, מערכת Windows תאפשר לנו גישה אליו ונוכל להוציא את המידע בצורה פשוטה. במידה והמחשב השני לא מזהה את הדיסק הקשיח, ייתכן שמדובר בבעיית זיהוי חמורה. לפיכך, הדרך היחידה היא לפנות לגורם מקצועי ומוסמך.

2) עולים עם מערכת הפעלה חלופית

מדובר על שיטה שרלוונטית אך ורק למתקדמים ולטכנאים מבנינו. אם המחשב קרס, הדרך היחידה לגשת למידע היא באמצעות מערכת הפעלה חלופית. ישנם דיסקים לטכנאים שבעצם מאפשרים לעלות עם מערכת הפעלה חלופית במקרים של בעיה קיימת, הדיסק הפופולארי ביותר נקרא – Hirens Boot CD, ובאמצעותו נוכל לגשת למידע במקרים שהדיסק כן עולה.

3) מנסים להציל את המחשב

עד כה, עסקנו בשני פעולות שמאפשרות לנו לבצע אחזור מידע במקרים שונים וחריגים. במידה והכל לא עזר, לפני פנייה לחברת שחזור, נוכל לנסות להציל את המחשב. בראש ובראשונה, יש להבין היכן הבעיה – האם היא נובעת מהדיסק עצמו, או מהמערכת הפעלה. במקרים מסוימים, קיימים סקטורים שמשפיעים לרעה על הדיסק, ונוכל לתקן אותם באמצעות התוכנה CD שהזכרנו בסעיף ה- 2. האבחון והבדיקה הם בלתי נפרד מהצלת המחשב.

לסיכום

אלה הם שלושת השיטות אשר מעניקות לנו את ההזדמנות להציל את המידע היקר שלנו. אם כל השיטות האלה לא צלחו, ייתכן שמדובר בבעיה רצינית ופנימית בחומרת הדיסק. במקרה כזה, תצטרכו טכנאי מחשבים או חברה לשחזור מידע. כן, אתם יכולים גם לפנות אלינו, טיק טק לשרותכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך פטנטים מקצועי – כך תאתרו איש מקצוע אמין
חושבים לבחור עורך פטנטים מקצועי? יש מספר דברים חשובים שיהיה כדאי לכם לבדוק, אשר יוכלו לעזור לכם לדעת...
קרא עוד »
אוג 31, 2020
קישורים ברמה גבוהה עם בכור גולן
נראה שככל שניצור תוכן איכותי לאתר שלנו, הוא יהיה איכותי ומוכר יותר לגולשים, ובה בעת, גם למנועי החיפוש...
קרא עוד »
ינו 21, 2021
קניית קישורים איכותיים – כמה זה חשוב
מנוע החיפוש הגדול ביותר בעולם מסוגו נקרא גוגל, והוא הולך בעיקר לטובת צורכי התוכן, הגולשים שלנו. במטרה...
קרא עוד »
דצמ 07, 2020