היתרון של פרסום עסק קטן באינטרנט

כמה פעמים אמרו לכם שפרסום ברשתות החברתיות הוא חשוב ונחוץ לקיומו של עסק, ממש כמו אוויר לנשימה? במקרים רבים כמובן שיש באמירה הזו הרבה מן האמת, אך במיוחד אם אתם מנהלים עסק קטן ואתם מנהלים דפים עסקיים ברשתות החברתיות כבר זמן רב ועוד לא ראיתם תוצאות בשטח (גם אם ניסיתם לעשות זאת בדרכים שונות, ועבדתם עם מספר משרדי פרסום או מקדמים מקצועיים), חשוב לעמוד רגע על טיבו של פרסום עסק קטן באינטרנט, ובפרט כאשר מדובר על רשתות חברתיות. האם תמיד זה נכון ומומלץ?

החסרונות של הרשתות החברתיות

כדאי להקדים ולהבהיר, כי אין מטרת הדברים הנאמרים כאן לשכנע אתכם שלא כדאי להקים דף עסקי ברשתות החברתיות – אלא בעיקר להבין את מגבלותיו הטבעיות כאשר מדובר בעסקים קטנים: ראשית, למרבית העסקים הקטנים אין תקציב המאפשר את קיומו של קמפיין גדול, ולכן ההבטחות הנוגעות להגדלה משמעותית של כמות המבקרים והלקוחות החדשים באתר תהיה הרבה פעמים לא רלוונטית, לפחות לא מבחינת הממדים. 

מלבד זאת, לא פעם קשה לחשוב על קמפיין מפתיע יצירתי במיוחד ש"יפצח את השיטה" כפי שעושים תאגידי הענק או ידועני הרשת, וזאת משום שבעסקים קטנים הרבה פעמים יהיה מדובר על חנויות מקומיות או נישתיות, שבהרבה מקרים למעשה אינן זקוקות בכלל לקמפיין מסוג שכזה – כיוון שהרבה מהלקוחות מכירים זה את זה, או שהם מלכתחילה אינם רבים, גם אם לוקחים בחשבון את מספר הלקוחות הפוטנציאליים. 

איפה הכי כדאי לפרסם?

כדי לקבל חשיפה רבה ככל הניתן ודוקא באופן שממוקד ללקוחות הפוטנציאליים שלכם, מומלץ לבצע פרסום עסק קטן באינטרנט במיוחד באתרי האינדקס המסווגים לפי סוגי שירות ומוצרים. כך, במקום להשקיע משאבים וזמן רב בקמפיין שלא בהכרח "יקלע" לקהל שלכם או בכלל יגיע אליו, תוכלו לפרסם את עצמכם בדיוק כפי שאתם: מהם המוצרים הנמכרים בחנות, מהו טווח המחירים, היכן בדיוק אתם ממוקמים, חוות דעת של לקוחות ומה עוד חשוב לדעת עליכם. בשונה מפייסבוק ואינסטגרם, באתרים הללו תוכלו לפרסם בדיוק את מה שאתם רוצים שיידעו עליכם, ותקבלו חשיפה רלוונטית וממוקדת בדיוק למי שחיפש מלכתחילה את המוצר או השירות שאתם מציעים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה לכם לבחור בשרת וירטואלי vps?
שרת פרטי וירטואלי הוא סוג של שירות אירוח אתרים המציע אמצע בין אירוח משותף לאירוח ייעודי. זה כרוך...
קרא עוד »
אוג 19, 2023
למה לפתוח וואטספ עסקי
כמעט כל עסק קטן שיש בו תקשורת טלפונית ישירה עם הלקוחות מתחיל בכך שבעל העסק  ועובדיו מתקשרים עם...
קרא עוד »
מאי 27, 2022
מה ההבדל בין ספק לתשתית אינטרנט?
אינטרנט מלווה את החיים של כולנו בעבודה, בבית, בכל מקום. זה נראה כל כך טבעי, שרק במקרה שנתקלים בתקלה...
קרא עוד »
אפר 27, 2022