איך אפשר לשפר את מהירות האתר?

לשפר את מהירות האתר?

כיום, הקמת אתר אינטרנט מהווה חלק בלתי נפרד מניהול עסק, כך שכיום יש לא מעט אתרים בשלל נושאים. אחד הפרמטרים החשובים ביותר בניהול אתר וקידומו בגוגל טמון במהירות האתר. אתר שנטען באופן איטי, עלול להוביל לנטישת גולשים ולפגוע בתנועה ובקידום במנוע החיפוש. מה ניתן לעשות? ריכזנו בעבורכם מספר טיפים חשובים.

האם יש צורך לשפר את מהירות האתר?

ראשית, חשוב להבין מהי מהירות האתר, ולו כדי לדעת אם האתר אכן איטי כפי שאנחנו חושבים. לשם כך, תוכלו להיעזר בכלים ייעודיים כמו google pagespeed insights או אפילו TGMETRIX. אם מהירות האתר שלכם אכן איטית, כדאי לעשות משהו בנידון על מנת להעניק לגולשים חוויית משתמש טובה, ולמנוע נטישות – דבר שעשוי להשפיע על התנועה באתר וכן, גם על המכירות.

איך להאיץ את מהירות האתר?

תחילה נציין שכדאי ורצוי לבחור בחברת אחסון טובה ואיכותית, כזו שתספק לכם בין היתר, גם שירות שמטרתו להאיץ את מהירות האתר. פה נציין שכדי לשפר את מהירות האתר, ניתן להיעזר בCDN. מדובר ברשת שרתים שמאפשרת לטעון את האתר באופן האופטימלי ביותר, זאת ללא קשר למיקום הפיזי של הגולש. יש לא מעט חברות לאחסון אתרים שמספקות את השירות הזה.

אופציה נוספת היא להשתמש בתוספי קאש. התוספים מאפשרים לשמור את הגרסה האחרונה של האתר, כך שאין צורך לטעון אותו מחדש – מה שמקצר את זמני הטעינה.

מה לגבי תמונות?

ובכן, יש לא מעט אתרים שמכילים כמות גדולה של תמונות. ואם לא די בכך, התמונות הללו שוקלות הרבה ומשפיעות באופן ניכר על מהירות הטעינה. מה עושים? ובכן, תחילה יש לכווץ את כל התמונות שעלו לאתר וכמובן גם את התמונות העתידיות. אם האתר שלכם בנוי בוורדפרס, תשמחו לשמוע שיש תוסף נהדר שיעשה זאת בעבורכם באופן אוטומטי – TINYPNG שמו.

מלבד זאת, יש אפשרות לכווץ את התמונות באופן עצמאי באמצעות תוכנות ייעודיות או לחלופין, ניתן להשתמש בפלאגין מתאים.

 

יש לא מעט דרכים מצוינות לשפר את מהירות האתר, כשתוכלו לנסות את כולן או לבחור את האופציות האידיאליות ביותר בעבורכם. אל תקלו ראש בנושא – מדובר באלמנט חשוב בניהול והצלחת האתר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי כדאי להתקין אנטי וירוס על המחשב?
עקב החשיבות הרבה של תוכנת אנטי וירוס, ההמלצה היא להתקין אותה בכל מחשב חדש בסמוך למועד הרכישה וטרם...
קרא עוד »
ספט 02, 2020
כבלים אופטים – הסבר מקיף
כבלים אופטיים דקים, גמישים וקלים. הם משמשים במגוון תעשיות כמו מרכזי נתונים, טלקום, מכשור רפואי ועוד....
קרא עוד »
ינו 23, 2023
קורס הייטק ועיצוב גרפי
רוצים להיות חלק מעולם הייטק וכמובן השכר הגבוה בתחום? אתם בהחלט יכולים להתברג לתעשייה שצמאה בטירוף...
קרא עוד »
נוב 19, 2018