איך אפשר לשפר את מהירות האתר?

לשפר את מהירות האתר?

כיום, הקמת אתר אינטרנט מהווה חלק בלתי נפרד מניהול עסק, כך שכיום יש לא מעט אתרים בשלל נושאים. אחד הפרמטרים החשובים ביותר בניהול אתר וקידומו בגוגל טמון במהירות האתר. אתר שנטען באופן איטי, עלול להוביל לנטישת גולשים ולפגוע בתנועה ובקידום במנוע החיפוש. מה ניתן לעשות? ריכזנו בעבורכם מספר טיפים חשובים.

האם יש צורך לשפר את מהירות האתר?

ראשית, חשוב להבין מהי מהירות האתר, ולו כדי לדעת אם האתר אכן איטי כפי שאנחנו חושבים. לשם כך, תוכלו להיעזר בכלים ייעודיים כמו google pagespeed insights או אפילו TGMETRIX. אם מהירות האתר שלכם אכן איטית, כדאי לעשות משהו בנידון על מנת להעניק לגולשים חוויית משתמש טובה, ולמנוע נטישות – דבר שעשוי להשפיע על התנועה באתר וכן, גם על המכירות.

איך להאיץ את מהירות האתר?

תחילה נציין שכדאי ורצוי לבחור בחברת אחסון טובה ואיכותית, כזו שתספק לכם בין היתר, גם שירות שמטרתו להאיץ את מהירות האתר. פה נציין שכדי לשפר את מהירות האתר, ניתן להיעזר בCDN. מדובר ברשת שרתים שמאפשרת לטעון את האתר באופן האופטימלי ביותר, זאת ללא קשר למיקום הפיזי של הגולש. יש לא מעט חברות לאחסון אתרים שמספקות את השירות הזה.

אופציה נוספת היא להשתמש בתוספי קאש. התוספים מאפשרים לשמור את הגרסה האחרונה של האתר, כך שאין צורך לטעון אותו מחדש – מה שמקצר את זמני הטעינה.

מה לגבי תמונות?

ובכן, יש לא מעט אתרים שמכילים כמות גדולה של תמונות. ואם לא די בכך, התמונות הללו שוקלות הרבה ומשפיעות באופן ניכר על מהירות הטעינה. מה עושים? ובכן, תחילה יש לכווץ את כל התמונות שעלו לאתר וכמובן גם את התמונות העתידיות. אם האתר שלכם בנוי בוורדפרס, תשמחו לשמוע שיש תוסף נהדר שיעשה זאת בעבורכם באופן אוטומטי – TINYPNG שמו.

מלבד זאת, יש אפשרות לכווץ את התמונות באופן עצמאי באמצעות תוכנות ייעודיות או לחלופין, ניתן להשתמש בפלאגין מתאים.

 

יש לא מעט דרכים מצוינות לשפר את מהירות האתר, כשתוכלו לנסות את כולן או לבחור את האופציות האידיאליות ביותר בעבורכם. אל תקלו ראש בנושא – מדובר באלמנט חשוב בניהול והצלחת האתר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

איך בוחרים חברה לקידום אתרים?

יש הרבה חברות לקידום אתרים בחוץ. קשה למצוא את המתאים לצרכים שלך. מאמר זה יעזור לכם לבחור חברה לקידום אתרים אורגני שתתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים

קרא עוד »

מאגרי תמונות מומלצים

מאגרי תמונות מומלצים הם קבוצה של תמונות שבהן תוכל להשתמש עבור התוכן שלך. לרוב, תמונות אלו צולמו על ידי צלמים מקצועיים והן נבחרו בשל איכותן.

קרא עוד »

מה צריך ללמוד כדי לעבוד בהייטק?

בעולם שבו אוטומציה הופכת נפוצה יותר ויותר, חשוב לדעת אילו מיומנויות צריך ללמוד כדי לעבוד בהייטק. במאמר זה, נעבור על כמה מהמיומנויות הנחוצות לאנשים ללמוד

קרא עוד »