לידים קרים -איך להפוך אותם לחמים

אי אפשר להתעלם מכך שלידים חמים (וזאת בהשוואה אל לידים קרים), הם בעלי הפוטנציאל הגבוה יותר לסגירת מכירה. במאמר זה רשמנו בפניכם מהו ליד, מה ההבדל בין לידים קרים לחמים וכיצד ניתן להפוך לידים קרים לחמים. קריאה נעימה.

 

מהו ליד?

ליד הוא מושג המשתייך אוטומטית לעולם המכירות הדיגיטלי. המשמעות של מושג זה בעולם השיווק הדיגיטלי היא פרטי התקשרות או זיהוי של לקוח פוטנציאלי בעקבות התעניינות בשירות מסוים או במוצר מסוים של אותו חברה או עסק. פרטי ההתקשרות של הליד יכללו בדרך כלל שם, מספר נייד וכתובת דואר אלקטרוני. המטרה העיקרית של אותו חברה שמעוניינת בלידים היא סגירה, קרי, מכירה והפיכת אותו קונה פוטנציאלי שהשאיר את הפרטים שלו לקונה בפועל.

 

מהם לידים קרים וחמים?

לידים קרים הם פרטי התקשרות של לקוחות שהתעניינו במוצרים או שירותים, אך לא של החברה שלכם. חשוב  להבין שלקוחות אלו לא הביעו שום עניין במוצר שלכם ולכן הפנייה אליהם תהיה פנייה קרה, כלומר פנייה בה יוצג להם לראשונה המוצר או השירות אותו אתם מוכרים. ישנם עסקים בתחום שיווק דיגיטלי לעסקים המוכרים לידים לחברות שונות, וזאת על פי פילוח ברור של קהל היעד המתבקש על ידי החברה. לאחר קבלת הלידים הקרים, החברה פונה אליהם, מציעה להם את השירות או המוצר כאשר המטרה היא הפיכתם ללקוחות החברה והגדלת הכנסות החברה. לידים חמים לעומת זאת הם פרטי התקשרות של אנשים שהתעניינו ישירות במוצר או שירות אותו אתם מציעים.

 

הפיכת ליד קר לליד חם

חשוב להבין שאמנם קשה יותר למכור ללקוחות קרים, קרי, לקוחות מרשימות תפוצה קרות, אך אם פונים באופן נכון לאותם אנשים, בתדירות אופטימלית ומתחילים לרקום "מערכת יחסים" קרובה, קיים בהחלט סיכוי להפוך צרכנים פוטנציאליים אלו ללקוחות בטווח הרחוק. בנוסף, באם פונים לחברה הנכונה עם פילוח מדויק המתאים למטרת המכירה שלכם, ניתן לקנות לידים קרים ואיכותיים אשר קרוב לוודאי יתעניינו גם במוצרים אותם תשווקו להם. בהצלחה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיווק אורגני – מה זה אומר?
עולם הקידום והשיווק בגוגל מתחלק לשני סוגים. קידום, שיווק ממומן, וכן קידום ושיווק אורגני. הרבה פעמים...
קרא עוד »
ינו 24, 2022
איך כותבים קורות חיים?
לאיזה תפקיד אתם מייעדים את עצמכם? משרת הייטק? חברת עורכי דין? עבודה רגילה במפעל? אולי עבודה כמהנדסים...
קרא עוד »
דצמ 06, 2021
האם כדאי ללמוד לימודי סייבר?
בשנים האחרונות כל עולם הטכנולוגיה עובר שינויים משמעותיים ושיפורים גדולים אשר משפיעים באופן ישיר על...
קרא עוד »
נוב 19, 2019