הסכם קידום אתרים – מדוע הוא חשוב ומה חשוב שיהיה בו?

כל חברת קידום או פרילנסר בתחום שמכבדים את עצמם ואת לקוחותיהם יערכו הסכם קידום מסודר בבוא העת להתחיל את השירות. לאחר שאפיינתם עם הלקוח תקציב, מטרות, כל מה שצריך ואפילו סיכמתם כמה דברים בעל פה, הגיע הזמן להעביר את זה על דף בצורה מסודרת ומקצועית. תקראו לזה הסכם, חוזה או סגירת פינות אחרונה לפני תחילת עבודה. חשוב שיהיה כזה וששני הצדדים יחתמו עליו, זאת כדי שתוכלו להתמקד בעבודה ולא בשטויות. תוכלו להתמקד בהצלחת קידום האתר ובית העסק ולא באי נעימות כזו או אחרת בנוגע לתשלום, קישורים וכן הלאה. 

מה חשוב לכלול בהסכם קידום אתרים?

חברת https://www.gnss.co.il/ הינה חברת פרסום מובילה המספקת שירותי קידום אורגני ללקוחותיה כבר מעל 12 שנים. להלן המלצות החברה לגבי סעיפים שחשוב לכלול בהסכם קידום אתרים שלכם:

  • היקף עבודה – ראשית חשוב לכלול פרטים אודות היקף העבודה שהלקוח מקבל בתמורה למחיר שלו: כמה מאמרים יועלו לאתר מדי חודש, כמה שעות אופטימיזציה יושקעו באתר מדי חודש, כמה קישורים יקבל הלקוח מדי חודש ועוד. 
  • דוחות חודשיים – כל כמה זמן תקבלו דו"ח? כיצד יראה? מה יכלול?
  • אנליטיקס – גם לחברת הקידום וגם ללקוח עצמו כדאי שיהיה גישה מלאה לגוגל אנליטיקס של האתר. זאת כדי ששני הצדדים יוכלו לעקוב אחר תנועת הגולשים האמיתית באתר ולא להסתמך רק על הדוחות שיכולים בקלות לעבור עריכה בכל תוכנה גרפית.
  • תנאי תשלום – חשוב מאוד לכלול את המחיר אותו ישלם הלקוח ואת תנאי התשלום שלו. לעתים רבות הסכמי עבודה מתפוצצים על רקע נושא זה שהלקוח מבין משהו אחד וחברת הפרסום מכוונת למשהו אחר. סיכמתם על אופן עבודה ותשלום? נהדר תכללו את זה בהסכם. לדוגמה: אם סיכמתם על זמן התקשרות מינימלי של 12 חודשים, במהלכם יעביר הלקוח 5,000 שח + מע"מ בחודש לחברה בשיק או העברה בנקאית, ציינו זאת בהסכם, כולל אופן התשלום, מועד לתשלום בכל חודש, הסכום, זמן ההתקשרות אליו מחויב הלקוח (אם יש כזה) ועוד.
  • זמינות ומענה – לקוחות רבים ירצו לדעת מה קורה לאורך הדרך. נכון, קידום אתרים הוא הליך לטווח ארוך ולא צריך להתקשר כל יום לחברת הקידום לשאול מה קורה אולם טוב שהלקוח ידע שיש לו מענה זמין במידה ויש לו שאלות או רוצה לדעת מה מתקדם. 
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך שלך להבנת פיתוח אפליקציות
בעולם שבו נוכחות דיגיטלית היא חלק בלתי נפרד מההצלחה, פיתוח אפליקציות עומד כמניע מרכזי של חדשנות...
קרא עוד »
פבר 11, 2024
איך ללמוד לבגרות במתמטיקה?
רבים מאתנו יכולים להודות כי שיעורי המתמטיקה בבית ספר היו סיוט. תלמידים לא הבינו כמחצית החומר והנה הם...
קרא עוד »
יול 06, 2021
אלוורה הרבלייף
הרבלייף היא אחת מחברות תוספי התזונה הגדולות בעולם. יש לו מגוון רחב של מוצרים כמו אלוורה הרבלייף...
קרא עוד »
דצמ 19, 2022