אימון זוגי, מתי זה מומלץ?

בעיות בזוגיות יכולות להיות מקור גדול למתח וחרדה. בעיות אלו יכולות להיגרם ממגוון גורמים שונים המשפיעים על מערכת היחסים כמו חוסר תקשורת, חוסר אינטימיות, חוסר הבנה של הצרכים והרצונות אחד של השני, חוסר אמון ועוד. כדי למנוע מצב בו הזוגיות נפגעת ונהרסת בגלל בעיות כאלו ואחרות, חשוב לזהות את הבעיה ולברר את הסיבה כדי לנקוט בצעדים הדרושים לתיקון.

צעדים אלו צריכים להיעשות ביוזמתם של בני הזוג, כאשר הם מכוונים ומלווים עם איש מקצוע מוסמך לביצוע אימון זוגי. 

מהו אימון זוגי?

זוגות יכולים לעבוד יחד כדי לשפר את מערכת היחסים שלהם באמצעות אימון זוגי עם נעמה רגב. זהו תהליך אימון של הזוגיות המסייע לזוגות לשפר מיומנויות תקשורת, לבנות אינטימיות וללמוד כיצד לפתור קונפליקטים בצורה בריאה וטובה יותר. החלק החשוב ביותר באימון זוגי הוא תהליך קבלת משוב אחד מהשני על מצבם, כמו גם מתן משוב על התנהגותו של כל אחד מבני הזוג.

על מנת שבני הזוג ידעו לעבוד על הזוגיות שלהם כמו שצריך, עליהם להיעזר בגורם חיצוני ואובייקטיבי שייעץ ויכווין אותם בצורה נכונה. אדם כזה נקרא מאמן זוגי, שתפקידו להעניק תמיכה וייעוץ לזוגות בנושאים הקשורים למערכות היחסים שלהם כמו תקשורת נכונה, פתרון קונפליקטים, חיי מין או התמודדות עם אתגרי הורות.

מה היתרונות של אימון זוגי?

באמצעות שיפור התקשורת הזוגית ופיתוח הכישורים הנכונים לכך, זוגות רבים יכולים לשפר את איכות מערכת היחסים שלהם, להבין אחד את השני טוב יותר וכך להגדיל את הסיכויים שלהם ליהנות מחיי זוגיות/נישואים מאושרים יותר.

בשונה מאימון אישי או קבוצתי שאנשים עוברים, האימון הזוגי עם נעמה רגב מחייב השתתפות פעילה של שני בני הזוג לצורך שיפור מערכת היחסים וייעול הזוגיות. לכן כשהתהליך מתבצע ביחד הזוגות "מרוויחים" זמן זוגי חשוב ומשמעותי שיעניק להם ידע וכלים לכל תקופת הזוגיות שלהם.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מי צריך אתר אינטרנט
פעם השאלה "מי צריך אתר אינטרנט" היתה מובנית מאליה, הרי כל מי שרצה להגדיל את החשיפה שלו, ליהנות מקהל...
קרא עוד »
מרץ 04, 2019
תובנות חיוניות לשיווק מאמרי תוכן
שיווק עם מאמרי תוכן הוא תחום דינמי ומתפתח כל הזמן, לרוב מלא בניואנסים ובאסטרטגיות פחות מוכרות...
קרא עוד »
דצמ 13, 2023
הקמת חנות באינטרנט – מה הטעם באתר אם אין בו חנות
תתארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה. אתם מקימים אתר אינטרנט, ממלאים אותו בתוכן, שמים גלריות של תמונות,...
קרא עוד »
יונ 15, 2019