חתימה דיגיטלית – מה המשמעות שלה?

1981001-min

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שינוי בכל מה שקשור לחתימות על מסמכים. אם בעבר היינו צריכים לחתום בעט את החתימה שלנו, ובמקרים מסוימים השתמשנו בחותמת מקצועית, הרי מאז שהחל העידן הדיגיטלי, עברנו להשתמש גם בחתימה מתאימה.

חתימה דיגיטלית היא כיום אופציה מאוד פופולארית, בין אם זה במסמכים רשמיים, הן של מוסדות ציבור, מוסדות פיננסיים, בתי עסק ועוד, והן באופן פרטי כשיש צורך להעביר מסמכים רשומים וחתומים. כיום אנחנו יכולים לייצר באמצעות תוכנות שונות חתימה דיגיטלית אשר תשמש אותנו לצרכים שונים, בכל עת שנרצה בכך.

לפני שנסביר את ההיגיון שעומד מאחורי חתימה דיגיטלית, צריך להדגיש, שהרבה מאוד מוסדות מעדיפים היום להשתמש באמצעי זה ולא באמצעים אחרים, ולכן, הם משתמשים במערכות שונות שיכולות לייצר חתימה דיגיטלית ולהבטיח שהיא תהיה מאובטחת.

כאמור, אנחנו יכולים לייצר חתימה כזו, באמצעות תוכנות וכן באמצעות אתרים וכלים אחרים שעומדים לרשותנו, בין אם זה בחינם ובין אם זה בתשלום

 

מדוע השימוש בחתימה דיגיטלית הוא פופולארי?

זה נובע משתי סיבות עיקריות, הראשונה היא, חתימה דיגיטלית מאפשרת לנו להימנע מהצורך לחתום על כל מסמך, זה אומר שאנחנו גם לא צריכים להגיע לכל מקום בשביל לספק את החתימה. ברגע שיש לנו את היכולת להעביר חתימה דיגיטלית, זה מספיק.

הסיבה השנייה, חתימה דיגיטלית, הרבה יותר קשה לזיוף והרבה יותר קשה לשמור עליה, להגן עליה ולהבטיח שהאדם אשר משתמש בה, הוא אכן בעל החתימה. גם קל יותר לתעד מתי החתימה בוצעה והאם באמת מי שחתם על המסמך, הוא בעל החתימה ולא גורם אחר.

כאמור, אנחנו יכולים למצוא שימוש הולך וגובר בסוג כזה של חתימה, בין אם זה על מסמכים רשמיים או אחרים.

 

לקבלת מידע נוסף פנו אלינו עוד היום – חניבעל מערכות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

איך ללמוד לבגרות במתמטיקה?

רבים מאתנו יכולים להודות כי שיעורי המתמטיקה בבית ספר היו סיוט. תלמידים לא הבינו כמחצית החומר והנה הם סיימו שירות צבאי, והם מגלים שציון הבגרות

קרא עוד »