נזקי שריפה – האם אפשר להציל משהו

נזקי שריפה

שריפה היא אירוע טראגי, בדרך כללל עם נזק רב לנכס כלשהו, כמו בית, דירה, משרד, מפעל מחסן ועוד, וכדי להתאושש מההלם ולנסות לחזור עד כמה שאפשר לחיים שגרתיים – יש לבצע מספר פעולות הכרחיות ולבדוק מה ניתן להציל מהלהבות. שריפה עלולה כמובן להוביל למוות ואז אין מה לעשות, אבל ציוד שנפגע (ולא נשרף כליל כמו מוצרי עץ או נייר) יכול לעבור שיקום מפגעי האש, הפיח הלכלוך והריח.. שיקום נזקי שריפות מתבצע על ידי חברות מקצועיות כמו מור שיקום נזקים אשר שולחות אליכם מומחים בתחום בעלי ניסיון וכלים מתאימים למשימה זו. כאן מדובר למשל על שיקום ציוד אלקטרוני, כמו מערכות סטריאו, מחשבים, ציוד סאונד ועוד. לעתים אמנם ניתן לשלוח את המכשיר האלקטרוני למעבדה, אבל פעמים רבות הוא דורש טיפול מיידיץ כמו כן גורמים האש ועשן לנזקים למערכות חשמליות וגם לדלתות ומעליות בבניין וגם אז צריך לעשות מאמץ כדי לשקם אותן. אחרי כיבוי האש תמיד תישאר עבודה של נטרול מזהמים והגנהעל מה שנותר, ואת העבודה אפשר לעשות באמצעות כלים מקצועיים בלבד.

האש כובתה ואז נותרתם עם שרידים רבים למה שקרה, כולל זיהומים פיח ולכלוך. גם אותם יש להסיר במהירות האפשר. לשם כך צריך חומרים מיוחדים שמנטרלים את המפגעים הרבים שנותרו בבית. החומרים מונעים חלודה והצטברות של לכלוך, למשל על פתחי מזגנים, וכך מאפשרים לנכס לחזור לתפקד בזמן סביר גם לאחר השריפה. לכן יש למהירות תפקיד משמעותי ואין לדחות את הזעקת אנשי המקצוע למועד אחר. זמן שווה כסף ופעולה מהירה תוכל לסייע לכם למזער נזקים במידת האפשר.

אנשי המקצוע אשר נדרשים לשיקום נזקי השריפה יפעלו מיד כדי לפזר את החומרים הנדרשים. בהמשך יידרש גם ניקיון יסודי של הנכס ונטרול ריחות רעים, אשר גורמים אי נעימות רבה ומורידים את ערכו. פעולות אלה מיועדות לבעלי ניסיון בלבד, ולא לבעלי הנכס וחבריו. לאחר שיקום הציוד תוכלו להשתמש בו כמו לפני השריפה, ומולץ לעשות כל מה שניתן כדי לנקות את האזור עד למצב שבו סימני השריפה ייעלמו כליל.

מגן האינטרנט https://linksshield.com מזמין אתכם לחזור לקרוא בכל עת מידע חדש שמתעדכן!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחשב נייד ללימודים
מחשב נייד הוא מכשיר אלקטרוני שנועד לעזור לאנשים בחיי היומיום שלהם על ידי מתן כוח המחשוב הדרוש לביצוע...
קרא עוד »
אוק 12, 2022
מה זה מורינגה ומי צריך את זה?
מורינגה הינה סוג של צמח, אשר נחשב לאחד מצמחי המרפא הטובים ביותר בעולם. צמח זה, בהתאם לרפואת האירוודה...
קרא עוד »
אוק 05, 2018
שיעורים פרטיים ללימוד שפות – איך לאתר מורים איכותיים?
לא מעט אנשים מעוניינים ללמוד שפות. לימוד שפה חדשה זה בהחלט לא דבר קל וגם אם אנשים בטוחים שהם יכולים...
קרא עוד »
יול 01, 2021