הקמת חנות באינטרנט – מה הטעם באתר אם אין בו חנות

הקמת חנות באינטרנט

תתארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה. אתם מקימים אתר אינטרנט, ממלאים אותו בתוכן, שמים גלריות של תמונות, אפילו יוצרים עמוד בו הגולשים יכולים לפנות אליכם ולקבל מענה מהיר. אך אין בו שום מקום בו הגולש יכול לרכוש מוצר או שירות שאתם מספקים.

כמה מתוך הגולשים יחזרו לאתר שלכם, אחרי גלישה אחת או שתיים? כמה מהם יהפכו את האתר שלכם לאתר קבוע אליו הם ייכנסו כל יום בשביל לראות מה התעדכן, מה חדש? סביר להניח שמעטים. זה כמובן תלוי בסוג ואופי האתר, אך אם מדובר באתר עסקי, באתר ששייך לחברה שמייצרת, מייבאת, משווקת ומוכרת מוצרים או שירותים, סביר להניח שאם היא לא מציעה אותם באתר, הגולשים לא יחזרו אליו.

היום, הקמת אתר אינטרנט שאין בו חנות, משול בעצם לכך שעסק קם אך אין לנו נראות בשטח, אין לו חנות בקניון ואין לו חנות במרכזים מסחריים או בכל מקום אחר. למען האמת זה הרבה מעבר לכך, כי אם יש לעסק אתר ואין לו חנות, זה מלמד משהו על הרצינות של העסק, על ההבנה שלו את תחום האינטרנט וזה מלמד לא מעט גם על היחס שהוא מעניק לגולשים שלו.

הקמת חנות באינטרנט זה דבר מהותי, מאחר וסביב החנות העסק אמור להתנהל ברשת, הוא לא יכול להתנהל סביב דברים אחרים. זה הבסיס, לשם הוא אמור להפנות את הגולשים, בין אם זה אלה שמגיעים אל האתר עצמו, בין אם זה אלה שמגיעים אל עמודים עסקיים ברשתות חברתיות, ובין אם מדובר בגולשים שנתקלים במודעה של העסק בגוגל או בכל מקום אחר.

עסק מפסיד שלוש פעמים כשהוא לא מקים חנות אינטרנט. פעם אחת הוא מפסיד, כי הוא לא מגיע לקהלים חדשים ואם הוא מגיע אליהם, הוא לא משתמש בהם בצורה נכונה. פעם שנייה הוא מפסיד, כי גולשים שמגיעים לאתר שלו פשוט לא יחזרו אליו, ופעם שלישית הוא מפסיד כי המתחרים שלו מרוויחים מכך ואותם גולשים שהיו יכולים ואמורים להפוך להיות לקוחות שלו, יהפכו להיות לקוחות קבועים של המתחרים שלו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סרטוני אנימציה – למה זה כדאי?
כשאנחנו בוחנים אופציות ודרכים כיצד להגיע אל הלקוחות שלנו, בין אם זה לצורך שיווק או קידום של מוצר או...
קרא עוד »
ינו 05, 2020
איך בוחרים חברה לקידום אתרים?
יש הרבה חברות לקידום אתרים בחוץ. קשה למצוא את המתאים לצרכים שלך. מאמר זה יעזור לכם לבחור חברה...
קרא עוד »
נוב 25, 2022
מאגר תמונות מומלץ
יש ביקוש עצום למאגרי תמונות בשוק. לכן חשוב לעבוד עם מאגר תמונות מומלץ ואמין שיתן מענה מדוייק לצורך...
קרא עוד »
ספט 11, 2022