מטבעות דיגיטליים, האם זה עדין משתלם

מטבעות דיגיטליים

מטבעות דיגיטליים הינם מטבעות שאינם בבעלותו של גוף מרכזי כמו מדינה או בנק. ערך המטבעות הדיגיטליים נקבע על ידי השוק החופשי, על ידי ביקוש והיצע. המטבעות הדיגיטליים הינם אחת ההשקעות הפופולאריות והמניבות שראה העולם בשנים האחרונות אך האם זה עדיין משתלם?

מטבעות דיגיטליים, האם זה עדין משתלם?

סיפורו של הביטקוין לדוגמא מתחיל לפני שנים רבות. בעבר היה ניתן לקנות מטבע ביטקוין Bitcoin שלם במחיר של כמה דולרים ואילו בשיאו של הביטקוין שוויו היה קרוב לעשרים אלף דולר. מי שהשקיע מאות דולרים בתחילת דרכו של הביטקוין ומכר בשיא הרוויח סכומים נכבדים של כסף אך לאחר שהביטקוין הגיע לעשרים אלף דולר הוא החל בתהליך של ירידת ערך עד שהגיע לכמה אלפי דולרים בודדים. זהו סיפורו של הביטקוין וכמוהו ישנם עוד מטבעות דיגיטליים רבים ולמעשה, כל הזמן ישנן השקות של מטבעות דיגיטליים חדשים שטוענים שיביאו את המהפכה הסופית של התחום ויחליפו את מערכת הסחר המודרנית המשתמשת במטבעות המונפקים על ידי מדינות.

כיצד ניתן להחליט אם לקנות מטבע דיגיטלי?

כאמור, כאשר אדם המחזיק במטבע דיגיטלי מבקש למכור אותו באתר https://www.bitsofgold.co.il/he זה יכול לנבוע משתי סיבות עיקריות. האחת הינה שהוא צריך כסף זמין והסיבה השנייה יכולה להיות שהוא מאמין שערך המטבע לא יעלה או אפילו ירד ולכן מבקש לצאת מההשקעה. כאמור, יש להסתכל על המטבעות הדיגיטליים כמו על בורסה ולנהל את תיק ההשקעות הדיגיטלי שלנו תוך הבנת השוק.

האם המטבעות הדיגיטליים יביאו את הבשורה?

לצורך הסברת נושא זה ניקח את הביטקוין הפופולארי כדוגמה. כאשר הוקם מטבע הביטקוין הוכרז שלא ייוצרו יותר מ21 מיליון מטבעות ביטקוין. כיום שווי כל הכסף המזומן בעולם מוערך בכמעט 8 טריליון דולר. במידה והביטקוין אכן יהיה המטבע הדיגיטלי השולט ואפילו אם לא יצליח להחליף את המזומן לגמרי אלא רק להחליף כעשרה אחוזים ממנו, שוויו של ביטקוין אחד עשוי לעמוד על מעל לארבעים אלף דולר. כמו כן כאשר בוחרים להשקיע במטבע דיגיטלי, חשוב לבחור במטבע שיש לו פוטנציאל להגיע לשימוש בסדר גודל גדול, יתרונו של הביטקוין הינו בפופולאריות שצבר ואילו למטבעות אחרים ישנם יתרונות טכנולוגיים.

קראו על קניה ומכירה של ביטקוין בישראל באתר Bits of Gold

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס החייאה
לימוד עזרה ראשונה בכלל וקורס החייאה בפרט, הם מהדברים היותר חשובים שתוכלו לעשות בזמנכם הפנוי. אף פעם...
קרא עוד »
דצמ 06, 2020
עורך פטנטים מקצועי – כך תאתרו איש מקצוע אמין
חושבים לבחור עורך פטנטים מקצועי? יש מספר דברים חשובים שיהיה כדאי לכם לבדוק, אשר יוכלו לעזור לכם לדעת...
קרא עוד »
אוג 31, 2020
מחשב קרס? ככה ניתן להציל מידע שאבד
בשנים האחרונות ישנה עלייה גבוהה בכמות הפניות לתיקוני מחשבים ובעיקר לשחזור מידע ונתונים (גם בזירה...
קרא עוד »
אוק 07, 2020