מה ההבדל בין ספק לתשתית אינטרנט?

אינטרנט מלווה את החיים של כולנו בעבודה, בבית, בכל מקום. זה נראה כל כך טבעי, שרק במקרה שנתקלים בתקלה כזאת או אחרת, פתאום מתברר שבשביל שיהיה לנו אינטרנט אנחנו בעצם צריכים שני דברים. מצד אחד, ספק. מצד שני, תשתית. זה בכלל לא אותו דבר ולכן, רצוי שכולנו נדע היטב מה ההבדל בין ספק אינטרנט לתשתית אינטרנט. 

מה זה בעצם תשתית אינטרנט 

קל להבין מה ההבדל בין ספק לתשתית אינטרנט, אם ניקח לדוגמא את משק החשמל. בישראל, לרוב ספקית החשמל היא חברת החשמל. היא זו שהקימה את עמודי המתח וגם מזרימה את החשמל הביתה מתחנות הכוח. אבל התשתית עצמה, כלומר מה שמאפשר לחשמל לזרום, יכול בקלות להיות שייך לחברה נפרדת. אז כמו עמודי החשמל וקווי המתח הגבוה, תשתית באינטרנט זה כל ההתקנים הפיזיים שמאפשרים לחבר את המחשבים שלנו, לשרתי האינטרנט (חוות שרתים), ברחבי העולם. התשתית היא זו שקובעת מה תהיה מקסימום מהירות הגלישה שנקבל ברגע נתון. 

מיהם ספקי האינטרנט 

עכשיו הצד השני של המטבע אלה ספקי האינטרנט. אלה הם גורמים בתחום התקשורת, שעמדו בתנאי הרישיון להציע שירותי אינטרנט לכל דורש. כמו בדוגמא של שוק החשמל, מדובר על שווה ערך לחשמל שזורם בתוך קווי המתח. ספקי האינטרנט מאפשרים לאינטרנט לעבוד, עם בסיס תשתית קיימת שהוקמה ומתוחזקת על ידי גוף נפרד . הספק עצמו לא מחזיק בהכרח בתשתיות כגון קווי תקשורת, סיבים אופטיים וכדומה. הספקים הם הגורמים שאחראים להעברת מידע, האותות הדיגיטליים הזורמים אל המחשבים, הטאבלטים, סמרטפונים וכדומה. אם התשתית תקינה ובכל זאת משהו בגלישה לא זורם כמו שצריך, ספק האינטרנט יפתור את הבעיה. לעומת זאת אם התשתית תקולה, יש לפנות לספק התשתית. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פרמטרים חשובים לבחירת חברה לפיתוח אפליקציות
בשל מידת הפופולאריות של הסמארטפונים כיום והעובדה שאפליקציות רבות הן חלק מרכזי בחיים שלנו, הרי שיזמים...
קרא עוד »
מאי 28, 2021
מאגר תמונות מומלץ
מאגר תמונות הוא אחד הכלים החשובים ביותר עבור סוכנויות דיגיטליות. זה עוזר להם לייצר תוכן עבור הלקוחות...
קרא עוד »
ספט 04, 2022
ביטול המסתורין של קופות המחשב: חשיפת היתרונות של פתרון חדשני זה
בתחום הקולנוע המודרני, הופעתן של מערכות קופות מחשב חוללה מהפכה בדרך שבה בתי הקולנוע מנהלים את מכירת...
קרא עוד »
נוב 23, 2023