באיזה גיל כדאי להשלים בגרויות?

להשלים בגרויות

לצערנו הרב, בכל שנה הולך וגדל המספר של תלמידים המסיימים את התיכון ללא תעודת בגרות המלאה. אפשר להאשים בכך את הסמארטפונים, האינטרנט, ההפיכה לכפר גלובאלי אחד שלם והחשיפה לאינספור מקצועות שונים שילדים מבינים שיוכלו ללמוד אותם לבד ללא צורך בבגרויות (כמו משרות אינטרנט ומחשבים). לא משנה מהי הסיבה שבגללה לא עשיתם בגרות מלאה בבית הספר – דעו כי אתם לא לבד ואפשר להשלים בגרות בכל גיל!

כיצד זה אפשרי?

לימודים הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו בכל גיל. גם אנשים מבוגרים לומדים כל יום. כאשר מדובר בהשלמת בגרויות יש צורך כביכול להיכנס למסגרת לימודית. כיום ישנן אופציות שונות כמו bagrut.gool.co.il שבאמצעותן ניתן לקחת קורס פרטי או דיגיטלי, ללמוד מקצועות מסוימים ולגשת רק למבחנים, או כאמור להצטרף לקורס במכללה/אוניברסיטה לסמסטר שלם במקצוע אחד או יותר ולגשת למבחנים אקסטרניים לטובת השלמת הבגרויות.

באיזה גיל הכי כדאי להשלים בגרויות?

כעת אתם וודאי חושבים לעצמכם "באיזה גיל הכי כדאי להשלים את הבגרויות?".. ובכן התשובה שלנו אליכם היא כמה שיותר מהר. אחרי הצבא אנשים כבר מתחילים לחפש את עצמם באזרחות ולבנות לעצמם את העתיד שלהם בתחום מסוים. על אף שגם לא מאוחר תמיד לשנות מסלול בחיים ולעבור לעסוק בתחום אחר שיש לכם יותר תשוקה בו – הרי שבכל הקשור להשלמת בגרויות, שאינן בסך הכול תעודת גמר במקצוע מסוים אלא מקנים לכם רק את האפשרות ללמוד תואר עם התמחות במקצוע מסוים, כדאי להשלים אותן כמה שיותר מהר. אם אתם אחרי צבא – השלימו קודם בגרויות ואז חשבו על הטיול שאחרי הצבא או על לימודים מתקדמים יותר. ככל שתתקדמו בגיל יהיה לכם קשה יותר לעשות זאת. זה עדיין יהיה פתוח ואפשרי עבורכם אבל מנטאלית יהיה לכם קשה יותר להשלים בגרויות בגיל 40 (ואולי גם יותר קשה מבחינת זמן הלימוד) מאשר בגיל 22.

לסיכום; השלמת בגרויות היא חלק חשוב במסלול שלנו להגשמה עצמית ומציאת התחום המועדף עלינו שבו נעסוק יום יום. כל אחד רוצה להתפרנס בכבוד, לעבוד בעבודה מסודרת ולמצוא את המקום שלו. הדרך לשם מתחילה בהשלמת בגרויות ויפה שעה אחת קודם.

קראו גם:

דרושים אחרי צבא

מגן האינטרנט מרכז מידע להמונים https://linksshield.com/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מערכת בית חכם מומלצת – איך אנחנו נדע שזו אכן מערכת מומלצת
כשאנחנו בוחרים להתקין במבנה שלנו מערכת מסוימת, אז באופן טבעי מאחר ונשקיע את מיטב כספנו בכך, הרי שנרצה...
קרא עוד »
נוב 01, 2021
תוצאות הגרלת הלוטו ישירות בנייד
בעידן הסמארטפונים והאינטרנט המהיר, להישאר מעודכן ומחובר מעולם לא היה קל יותר. עבור חובבי לוטו...
קרא עוד »
ספט 18, 2023
הקסם של הוראת תכנות לילדים באמצעות משחק
ראית פעם ילד שקוע במשחק? בתוך אותם רגעים של כיף וצחוק, מתרחשת למידה עמוקה. זוהי צורת למידה אורגנית זו...
קרא עוד »
דצמ 03, 2023